KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 11482679
nr 1148 2679
Tamami Shima
(1937-1999), Japan
Träsnitt, 1961, signerad och numrerad 52/100, motivet: 38x25
Tamami Shima, janapsnk bildkonstnär född 1937, död 1999.
Utrop:
1.200 kr
Såld:
600 kr
måndag 4 december 2017
kl 18:08:34
4/12 18:03:34